Svenska Duri AB

Kontakta Duri

Välkommen att kontakta oss på Duri Svenska AB.
Privatpersoner hänvisar vi till våra återförsäljare.

Huvudkontor

Duri Svenska AB

Kryptongatan 1
431 53 Mölndal

Telefon: 031-706 19 10
Fax: 031-706 19 20
E-post:
Beställningar och övriga frågor info@duri.se
Fakturafrågor ekonomi@duri.se

Proffsbutiker

Mölndal

Kryptongatan 1
431 53 Mölndal


Öppettider:
Mån - Tors: 06.30 till 16
Fre: 06.30 till 15.30

Öppettider under sommarperioden:
15 maj till 15 aug
Mån - Tors: 06.30 till 15.30
Fre: 06.30 till 15
Lunchstängt vecka 28-33 mellan kl. 12-13

Avvikande öppettider:
20/6 06.30-12.00
21/6 Stängt


Telefon: 031-706 19 63
Fax: 031-706 19 20
E-post: proffsbutik.molndal@duri.se




Stockholm

Ostmästargränd 8
120 40 Årsta


Öppettider:
Mån - Tors: 06.30 till 16
Fre: 06.30 till 15

Öppettider under sommarperioden:
Vecka 27-32 (lunchöppet)
Mån - Tors: 06.30 till 15
Fre: 06.30 till 14

Avvikande öppettider:
20/6 06.30-12.00
21/6 Stängt


Telefon: 08- 33 75 70
Fax: 08-33 67 60
E-post: proffsbutik.arsta@duri.se



Försäljning

Norr

Jerry Holmlund
Telefon: 0706-80 14 90
E-post: jerry.holmlund@duri.se

Väst

Martin Södergren
Telefon: 0704-67 68 76
E-post: martin.sodergren@duri.se

Syd

Marco Onesti
Telefon: 0700-05 99 60
E-post: marco.onesti@duri.se

Öst

Ted Svensson
Telefon: 0705-19 75 35
E-post: ted.svensson@duri.se

Mitt

Ola Vikman
Telefon: 0703-33 82 20
E-post: ola.vikman@duri.se

Stockholm

Robert Waldenborg
Telefon: 0761-11 27 90
E-post: robert.waldenborg@duri.se

Innesälj

Andreas Forsberg
Telefon: 031-706 19 60
E-post: andreas.forsberg@duri.se

Christer Carlsson
Telefon: 031-706 19 06
E-post: christer.carlsson@duri.se

Sebastian Nyström
Telefon: 031-706 19 61
E-post: sebastian.nystrom@duri.se

Export/Duri Projekt

Jerry Holmlund
Telefon: 0706-80 14 90
E-post: jerry.holmlund@duri.se

Försäljningsansvarig

Jerry Holmlund
Telefon: 0706-80 14 90
E-post: jerry.holmlund@duri.se

Produktutveckling

Sortimentschef Proffs

Jesper Burlin
Telefon: 031-706 19 29
E-post: jesper.burlin@duri.se

Produkt- och marknadsassistent

Jonatan Rubensson
Telefon: 0702-10 34 00
E-post: Jonatan.rubensson@duri.se

Sortimentsansvarig

Lars Lindgren
Telefon: 031-706 19 08
E-post: lars.lindgren@duri.se

Inköp

Logistikcontroller

Annette Hällerdal
Telefon: 031-706 19 07
E-post: annette.hallerdal@duri.se

Inköpare

Lisa Bruhner
Telefon: 031-706 19 23
E-post: lisa.bruhner@duri.se

Inköpare

Ulrika Ruona
Telefon: 031-706 19 04
Epost: ulrika.ruona@duri.se

Ekonomi

Redovisning NRI

Kasper Jönsson
Telefon: 031-706 19 17
E-post: kasper.jonsson@nrigroup.se

Ekonomi NRI

Karin Forsberg
Telefon: 031-706 19 15
E-post: karin.forsberg@nrigroup.se

Ekonomi NRI

Johanna Jonsson
Telefon: 031-706 19 03
E-post: johanna.jonsson@nrigroup.se

Företagsledning

Affärschef

Lars Lindgren
Telefon: 031-706 19 08
E-post: lars.lindgren@duri.se

Trapprenovera.se

Trapprenovera.se

Duri Svenska AB
Robert Waldenborg
Telefon: 0761-11 27 90
E-post: robert.waldenborg@duri.se